http://panzlife.com
 • china-autostrada

  Firma kineze do të ndërtojë autostradën Shqipëri-Mali i Zi

  Kompania kineze e ndërtimit “China Pacific Construction Group”, do të ndërtojë autostradën midis Malit të Zi dhe Shqipërisë. Lajmi bëhet me dije nga agjensia Reuters. “China Pacific…

 • albin-kurti

  Gjykata: 30 ditë burg për Albin Kurtin

  Gjykata Themelore caktoi mbrëmjen e së shtunës, vetëm pesë orë pas arrestimit, masën e sigurisë për ish-liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin. Trupi gjykues pranoi kërkesën e Prokurorisë…

 • putini

  “I forti” i Kremlinit

  Vladimir Putin, njeriu i fortë i Kremlinit, ka qenë Kryeministër i Federatës Ruse nga 8 gushti 1999 deri në 7 maj 2000. I paracaktuar nga Boris Jelsini,…

 • obama-putin

  Putin: Na tradhëtuan

  Rrëzimi i aeroplanit rus nga Turqia ka acaruar së tepërmi marrëdhëniet mes këtyre dy shteteve. Presidenti rus Vladimir Putin ka kërkuar nga shteti turk që të dënojë…

 • Kamionet-zjAR

  Rusia i përgjigjet me sulm Turqisë

  Rusia ka goditur disa kamionë me ndihma, të dërguar nga Turqia në Siri. Në afërsi të qytetit Aleppo në Siri, në vendin e quajtur Azez, kishin shkuar…

 • turqi-rusi

  Dëgjoni momentin kur forcat turke paralajmerojnë avionin rus (audio)

  Ky është momenti dramatik kur pilotët turq paralajmërojne avionin rus të tërhiqet para se te sulmohet. Ne një regjistrim audio e është publikuar sot dëgjohet momenti kur…

 • avioni

  Turqia rrezon avionin Rus (video)

  Forcat ushtarake turke kane rrezuar nje avion ushtarak rus, i cili po fluturonte në afërsi të kufirit turk, me sakte ne rajonin Bayrbucak të Sirisë. Kjo nuk…

Kosova