cifteTë mendosh se i dashuri yt është miku yt më i mirë. Duhet të dini mirë se një mik nuk mund të jetë i dashuri juaj, me të cilin dilni dhe frekuentoheni.

Bëni kujdes pasi jo gjithçka që mund t’ia thoni një miku mund t’ia thoni edhe të dashurit tuaj. Normalisht që me të dashurin mund të ndani shumë sekrete, por mos e bëni kurrë mikun tuaj më të mirë.

– Ta ekzagjerosh me surprizat. Ju mund të jeni një tip shumë i dashur dhe i kujdesshëm ndaj detajeve, doni ti bëni pafundësisht dhurata partnerit, por kështu do të përfundoni duke “e mbytur” atë. Pra, mos e teproni më shumë seç duhet me dhuratat.

Loading...

– Ta bësh të ndihet si mbret. Në fakt nuk ka asnjë gjë të keqe në këtë pikë, por më parë mendoni: A ju bën edhe ai të ndiheni si një mbretëreshë?

– Ta bindësh që të bëni një hap më tej. Nuk këshillohet ta bindësh partnerin për të hedhur hapa të tjera në ço aspekt (jo vetëm në marrëdhënien në çift por edhe për gjëra të tjera që i takojnë secilit prej jush), pasi në këtë mënyrë, duke mos patur vullnetin e tij personal, rrezikoni një çarje në marrëdhënie.

– Të jeni bashkë gjithë kohë. Është nj nga problemet më të mëdha të çifteve, veçanërisht në fillimet e tyre. këshillohet gjithmonë të pozicionoheni dhe të mbani vendin tuaj. Mos e mbysni tjetrin me kërkesa të shumta dhe jepini atij e vetes suaj kohën që keni nevojë për të qenë në vetmi.

– Të bëhesh mike e ngushtë me mamanë e tij. Mos mendoni se nëna e tij mund të ndikojë vetëm pozitivisht në marrëdhënien mes jush. Nëse doni të fitoni çdo lloj dashurie apo afeksioni nga partneri, mundohuni ta arrini vetë dhe jo duke “ia marrë kalanë nga brenda”.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid