spiro-kseraIsh-ministri i Punës në kohën e Sali Berishës është arrestua nga policia me akuzën e “Shpërdorimit të detyrës”.

Loading...

Ksera akuzohet për një tender 30 milionë lekë. Si bashkëpunëtor i tij dyshohet ish-drejtori i kabinetit Klevis Bitro, i cili ndodhet në burg për akuza të tjera. Spiro Ksera është i vetmi ministër i Berishës që ia dorëzoi detyrën pasardhësit të tioj socialist Erion Veliaj. Ksera ka qenë pjesë e PBDNJ-së dhe më pas kaloi me PD-në.

Ai është minoritar grek dhe është diplomuar për Inxhienieri.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid