buffonGianluigi Buffon ka insistuar se pavarësisht se Barcelona është favorite e qartë në finale, Juventusi ka një shans për t’i mposhtur Katalanasit.

Loading...

”Në një finale, kualiteti në fushë do të përcaktojë rezultatin. Siç kam thënë javën e kaluar, Barcelona është favorite pasi ka individë të fortë, me shkathtësi të forta”.

”Është e drejtë të thuhet se një ekip me lojtarë si Lionel Messi, Luis Suarez dhe Neymar, dhe Andres Iniesta në mesfushë, janë favoritë – sigurisht se ata janë me fat që të kenë lojtarë si të lartpërmendurit”. ”Megjithatë, kur ju takoni një skuadër si Juventusi me lojtarë si Carlos Tevez, Paul Pogba, Claudio Marchisio dhe Leonard Bonucci e të tjerë, ne kemi një shans”, tha Buffon.

 

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid