digjet-busNjë autobus me turistë shqiptarë në bord, ka marrë flakë në Itali në një autostradë që lidh Peskarën me Ortonen.

Loading...

Mediat italiane shkruajnë se ngjarja ndodhi pasditen e djeshme. Fatmirësisht, fal ndërhyrjes së shpejtë të forcave zjarrfikëse dhe Policisë, nuk pati të lënduar në radhët e pasagjerëve.

Autostrada qëndroi e bllokuar për disa orë. Policia vijon hetimet për zbardhjen e shkaqeve të zjarrit.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid