maredhenietDr Vincenzo Puppo nga Qendra Italiane për Seksologji dhe vajza tij, Dr Giulia Puppo, mësimdhënëse në Universitetin e Firences, kanë thënë se ejakulimi i hershëm, nuk është diçka shqetësuese.

Kjo ndodhë tek tre nga pesë meshkuj, andaj është quajtur si shumë e zakonshme dhe më shumë si bazë nervore.

Loading...

Si në rastet e adoleshentëve të papërvojë, si tek ata që nuk kanë bërë seks për një kohë të gjatë, kjo është diçka që ndodhë, transmeton Telegrafi.

Por, në vend se të merren mjekime me barna, ekspertët e seksologjisë, kanë kërkuar të merret me qetësi dhe të bëhen ushtrime.

Mjafton të uleni me këmbë të ndara dhe të shtrëngoni pjesën e legenit dhe të pasmet, njëjtë si kur shtrëngoheni të mos ju del dalin gazra.

Me këtë ushtrim, që ndjehet lehtë të lëvizë qesja që mbanë testikujt, pretendohet se ndihmon në kontrollimin e ejakulimit.

Ky ushtrim, mjafton të bëhet nga dhjetë herë në ditë, për çdo ditë.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid