ergysErgys Kaҫe raportohet se është në listën e dëshirave të kampionit të Zvicrës, Baselit.

Mesfushori i kombëtares shqiptare ka tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave evropiane, pas supergolit të shënuar në miqësoren ndaj Francës.

Loading...

Në mesin e ekipeve që po e përcjell lojtarin është edhe Baseli, skuadër e cila po kalon në një fazë transformimesh këtë verë.

Zviceranët humbëm trajnerin Paulo Souza, i cili nënshkroi me Fiorentinën, dhe i cili pritet të marrë me vete edhe dy shqiptarët e kësaj skuadra, Shkëlzen Gashin dhe Taulant Xhakën.

Këto lëvizje do të lërë hapësira, të cilat pritet të mbulohen nga lojtarë të ri, në mesin e të cilëve në plane është edhe Kaçe, transmeton Sportal.

Megjithatë ai ka në kontratën e tij një klauzolë prej 5 milionë eurosh, të cilën Paok e kërkon të plotë për ta lejuar lojtarin të largohet.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid