thesariFermeri kolumbian, Jose Mariena Cartolos, ka gjetur një thesar të ish “El Patron”, Pablo Escobar, me plot 600 milionë dollarë. Ai i zbuloi paratë pasi mori një tokë nga qeveria, për të zhvilluar një plantacion me palma në ish-tokën e Escobar, raportojnë mediat kolumbiane.

Loading...

Fermeri teksa tokën zbuloi enë të mbushur përplot me para, vlera e të cilave, pas numërimit, arriti deri në 600 milionë dollarë.

Sipas k.net fermeri ka lajmëruar autoritete dhe ato i konfiskuan paratë, të cilat do të përdoren nga qeveria kolumbiane për financim të programeve sociale dhe ekonomike.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid