hysajShqipëria ka arritur të shënojë fitore kundër Luksemburgut me rezultat 2-0.

Kombëtarja kuqezi që udhëhiqet nga Gianni de Biasi, ishte futur me skuadrën e dytë në lojë për tu dhënë minuta të gjithë lojtarëve.

Pjesa e parë u mbyll pa gola edhe pse kuqezinjtë kishin disa raste të mira.

Loading...

Vlen të ceket se në pjesën e parë Luksemburgu mbeti me 10 futbollistë pasi që portieri Jonathan Joubert u ndëshkua me të kuq duke i mohuar një gol të sigurt Sokol Cikalleshit.

Në pjesën e dytë kuqezinjtë bën disa ndryshime për të vendosur një skuadër totalisht sulmuese.

Ishte Armando Sadiku i cili me të futur në lojë shënoi më kokë për 1-0.

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i dytë me Sokol Cikalleshin që shënoi në minutën e 75-të.

Në këtë takim debutoi edhe talenti vushtrrias Milot Rashica, ku dhuroi emocione me disa lëvizje të bukura.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid