blatterIsh-presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter, i ka thënë Gianni Infantinos që të vazhdojë punën e tij që kishte bërë më herët.

Loading...

Blatter u detyra ta lë punën pas skandaleve që pasuan në shtëpinë më të madhe të futbollit.

Dje u mbajtën zgjedhjet, ndërsa i pari doli zvicerani Infantino.

“E urojë Gianni Infantinon me sinqeritet dhe ngrohtësi për zgjedhjen si president”.

“Me eksperiencën, strategjinë dhe diplomacinë, besojë që do ta vazhdojë punën time për ta stabilizuar FIFA-n përsëri”, ka hënë Blatter.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid