higuainSipas mediave angleze nuk ka më vend për aludime dhe se Jose Mourinho do të jetë trajner i Manchester Unitedit dhe emri i para që e do të skuadër është Gonzalo Higuain.

Loading...

Për Higuainin është gati një kontratë 5-vjeçare me një përfitim prej 10 milionë euro në sezon, ndërsa Napoli do përfitojë 108 milionë euro për kartonin e tij.

Për ‘Special One’, Higuain nuk është një lojtar i panjohur pasi dyshja ka punuar më parë tek Real Madridi.

Presidenti i Napolit, De Laurentis, muaj më parë ka deklaruar se nuk ka ndërmend të heqë dorë nga Higuaini duke e rritur çmimin e largimit të tij në 94 milionë euro.

Por, në skenë tashmë shfaqet United që i vë në “pjatë” De Laurentisit plot 85 milionë funte, që nesh kthehen në euro janë 108 milionë euro.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid