juvekJuventusi ka arritur të shpallet kampion për të pestën herë dhe radhë në Serie A.

Pas fitores në ndeshjen e djeshme kundër Fiorentinës, skuadrës së Juventusit i është dashur vetëm një barazim në ndeshjen Roma – Napoli që të shpallet kampion.

Loading...

Roma mposhti Napolin 1-0, ndërsa në zhveshtoret e Juventusit ka filluar festa.

hsitorike. Është Leonardo Bonuccu ai që ka bërë publike një video ku shihet festa e lojtarëve.

Kanë mbetur edhe tri javë deri në fund të kampionatit, ndërsa Zonja e Vjetër ka treguar edhe një herë superioritetin në Itali.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid