juventuJuventusi i është afruar akoma më shumë titullit të pestë radhazi në Serie A duke mposhtur Lazion me rezultat 3-0.

Loading...

Mario Mandzukic shënoi golin e parë. Paul Pogba goditi në zonë dhe kroati vetëm e devijoi në portë (39’).

Në fillim të gjysmës së dytë, Patricio shkaktoi ndërhyrje të gabuar në Paulo Dybalan duke shkaktuar penalti dhe u përjashtua me kartonin e dytë të verdhë. Argjentinasi mori përgjegjësinë dhe shënoi nga pika e bardhë (52’).

Pas një kundërsulmi të Bianconerëve, Dybala shënoi edhe golin e dytë personal (64’). Asistues ishte Sami Khedira.

Pas këtij triumfi, Juventusi numëron 82 pikë dhe i nevojiten vetëm edhe katër pikë që të shpallet matematikisht kampion.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid