nacE keni menduar ndonjëherë se kush është klubi me emrin më të gjatë në botë?

Loading...

Ky epitet i takon klubit holandez NAC Breda, por kjo është vetëm shkurtesa e emrit të plotë i cili është: Nooit opgeven altijd doorgan, Aangenaam door vermaak en nuttig door ontspanning.

Ndërsa në shqip i bie: Kurrë mos heq dorë, gjithmonë vazhdo rrugën përmes argëtimit të këndshëm dhe relaksimit të dobishëm.

Ky klub aktualisht bënë pjesë në Eerste Divisie, apo në ligën e dytë holandeze.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid