Sot pritet të mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës në të cilën pritet të zgjidhet presidenti i Republikës së Kosovës.

Si kandidatë për president, përveç kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçit është edhe deputeti i po kësaj partie, Rafet Rama.

Loading...

Zgjedhja e Thaçit për president është paraparë në bazë të një marrëveshje për qeverisje ndërmjet dy partive politike, PDK dhe LDK.

Telegrafi.com, në bashkëpunim me RTV Dukagjinin gjatë ditës së sotme do t’ju mbajnë të informuar për të gjitha që do të ndodhin brenda Kuvendit të Kosovës dhe jashtë tij.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid