rugovaNjë televizion francez ka realizuar një kronikë në Kosovë më 1989, për problemet që i kishte Kosova.

Loading...

Kronika fillon nga një pamje ku shihet xhamia dhe kisha në një oborr, që tregon për tolerancën fetare.

Në kronikë flet edhe presidenti i historik i Kosovës, Ibrahim Rugova, ku kërkon që Kosovë ta ketë pavarësinë. Për më shumë ndiqni videon.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid