higuainGonzalo Higuain ka vazhduar me formën e tij të mirë me Napolin. Sulmuesi argjentinas ka shënuar dy gola të tjerë në fitoren e napolitanëve këtë javë kundër Genoas dhe kështu është lojtari me më së shumti gola në top pesë ligat evropiane me 29 gola.

Loading...

Pas tij është Cristiano Ronaldo me 28, kurse top katërshja mbyllet me Zlatan Ibrahimovic me 27 gola dhe Luis Suarez me 26 të tillë.

Duket se këtë vit lufta për Këpucën e Artë do të jetë shumë e ashpër dhe për fituesin duhet të presim deri në javën e fundit.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid