lenjani-canaNantes  ka fituar 4-3 ndaj Bordeaux në 1/8 e kupës së Francës duke u kualifikuar në gjysmëfinale.

Lorik Cana ishte në fushë gjatë gjithë takimit ndërsa Ermir Lenjani ndenji në stol. Ndeshja në kohën e rregullt përfundoi në barazim 2-2 dhe ndeshja shkoi në kohën shtesë.

Loading...

Bordeaux kaloi në avantazh në minutën e 98-të, por Nantes nuk u dorëzua.

Në minutën e 115-të erdhi goli i barazimit (3-3) me Audel dhe vetëm 2 minuta nga fundit u shënua goli i fitores nga Bedoya.

Ai morri një pasim me kokë nga Cana brenda zonës. Shqiptari Cana u shpall “njeriu i ndeshjes” për lojën dhe shpirtin e treguar në fushë.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid