manajRey Manaj mund të largohet krejtësisht nga futbolli italian për tu huazuar në La Liga.

Talenti shqiptar i Interit nuk ka hapësira të shumta tek skuadra e njohur italiane dhe pritet të huazohet për të fituar përvojë.

Loading...

Deri më tani janë përmendur shumë skuadra italiane si të ardhshmet e Manajt, por duket se lojtari do të shkojë në La Liga.

Është skuadra Sporting Gijon ajo që ka kërkuar shërbimet e shqiptarit pasi njihet si ekip që ju jep hapësira talenteve.

Antonio Sanabria, Castro dhe Halilovic të gjithë nën 20-vjeç janë në fazën e sulmit te Gijoni dhe atyre mund t’iu shtohet edhe Manaj.

Gjithsesi në garë për lojtarin mbeten edhe skuadrat italiane si Bologna, Frosinone dhe Chievo.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid