manciniRoberto Mancini thotë se Interi mund ta shfrytëzojë presionin për të vazhduar suksesin në kampionat.

Nerazzurrët regjistruan fitoren e radhës duke e mposhtur Empolin me rezultat 1-0 dhe në këtë mënyrë ruajnë kreun e tabelës.

Loading...

“Mendoj se nuk është lehtë të luash te Empoli, ata vinin pas katër fitoreve radhazi dhe bënë futboll shumë të mirë. Ishte ndeshja jonë e parë pas pushimeve dhe vinte pas humbjes nga Lazio”.

“Gjithmonë ka presion kur je në krye të tabelës, por kjo është diçka pozitive që mund ta shfrytëzojmë në favorin tonë”.

“Qëllimi ishte që t’i ktheheshim fitores pas asaj humbjeje nga Lazio”, ka theksuar trajneri i Interit.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid