portjeriNjë ngjarje aspak e zakonshme ka ndodhur në Kinë gjatë një ndeshje futbollit. Në Superligën kineze, ekipi i Chongqing Lifa ishte në avantazh 1-0 deri në këtë moment kaosi që u shfrytëzua nga mesfushori i Liaoning, Ding Haifeng për të shënuar golin e barazimit.

Loading...

Portieri pushonte pak dhe ndërkohë po shuante etjen, por më pas ka mbetur i hapur. Pas kësaj gafe, portieri mori një gjobë gati 8 mijë dollarë dhe paralajmërimin për pezullim.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid