papaPapa Francesku ndalet para një dyqani optike në Romë. Por edhe pse qëndroi vetëm pak minuta, shumë njerëz kuriozë u mblodhën të shihnin Atin e Shenjtë.

Loading...

Pa shumë zhurmë dhe buje, ai hyri në dyqan për të blerë cka i nevojitesh.

Sapo ka hyrë në dyqanin në rrugën “Via del Babuino” në Romë, Papa u prit nga vetë pronari i tij, Alessandro Spiezia, të cilit i tha: “Nuk më duhet skelet i ri, më duhen vetëm xhamat. Nuk dua të shpenzoj”.

Më pas i është afruar Spiezia dhe i tha në vesh: “Mos harro, Alessandro, më lejoni të paguaj atë që duhet”, ka rrëfyer vetë pronari i dyqanit.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid