papaPapa Françesku ka një njollë të vogël në tru. Bëhet fjalë për një tumor beninj, pra që mund të kurohet.

Loading...

Lajmin e bujshëm e ka botuar gazeta Quotidiano Nazionale në faqen e saj të parë, duke njoftuar se Papa ka bërë tashmë një kontroll mjekësor në një klinikë të Toskanës, transmeton Java news.

Mjeku japonez që e ka vizituar ka qetësuar Papën, pasi nuk ka nevojë për ndërhyrje kirurgjikale.

I menjëhershëm reagimi i Vatikanit: “Jeni të papërgjegjshëm, Papa gëzon shëndet të plotë dhe po kryen një aktivitet të dendur në përmbushje të misionit të tij”. Ndërkohë gazeta QN replikoi duke thënë se nuk ka asnjë dyshim për vërtetësinë e lajmit. Gjithçka, sipas saj, është e vërtetë.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid