recobaIsh ylli i Interit, Alvaro Recoba, është pensionuar nga futbolli me skuadrën e tij Montevideo.

Uruguaiani nuk kishte zhvilluar asnjë ndeshje që nga viti i shkuar, por nuk kishte dhënë deklaratë zyrtare deri tani.

Loading...

40 vjeçari vari këpucën në gozhdë në një ndeshje ku ta pranishëm ishin edhe dy shokët e tij që dikur luanin te Inter, Francesco Toldo dhe Javier Zanetti.

El Chino ishte një nga lojtarët që favorizohej nga ish presidenti i Interi, Massimo Moratti, shkaku i golave të tij të bukur.

Ai kishte zhvilluar 175 ndeshje dhe kishte shënuar 54 gola për Interin.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid