prezantuesiKeni dëgjuar për

fshatin Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch temperaturat? Sot temperatura ka qenë 21 gradë Celsius, por nuk është ky lajmi që duam t’ju tregojmë.

Loading...

Prezantuesi i motit të Channel 4 News në Angli, sot është bërë hero. Ai ka mundur ta thotë emrin e fshatit.
Duke prezantuar motin në Angli, atij i është dashur që para publikut të jap temperaturat për fshatin me njërin prej emrave më të gjatë në botë.

34 vjeçari Liam Dutton ka thënë: “Ishte një ditë normale me një emër të gjatë”.
Ky prezantim ka shkaktuar reagime të shumta nëpër mediat dhe rrjetet sociale. Dutton tani quhet “hero”.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid