benitezKlubi spanjoll i Realit të Madridit ka vendosur të shkarkojë pas 7 muajsh drejtim trajnerin Rafael Benitez.

Loading...

Trajneri spanjoll zhvilloi ndeshje jo shumë pozitive me skuadrën madrilène ku mund të përmendim dhe ndeshjen e fundit ndaj asaj me Valencian ku nuk arriti në më shumë se një barazim 2-2 ndërkohë që mund të rikuperonte pikë ndaj skuadrës rivale, Barcelona e cila kishte barazuar.

Klubi bën të ditur se zëvendësuesi i Benitezit është ish lojtari i skuadrës dhe ndihmës trajneri Zinedine Zidane.
Francezi Zizu ka qenë më përpara trajneri i skuadrës së të rinjve të Realit, Real Madrid Castilla.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid