real-barcaReal Madridi e ka përmbysur Barcelonën në Camp Nou në superderbin botëror – ‘el Clasico’ duke triumfuar me rezultat 2-1.

Loading...

Si gjithmonë kjo supersfidë dhuroi emocione të shumta edhe në duelin e radhës, në të cilin nuk mungoi magjia individuale dhe kolektive.

Ishte e pritshme që dominimi i kataluansve në posedim të ishte edhe në këtë përballje dhe ashtu ndodhi. Gjatë fraksionit të parë ishin vendasit ata që organizoheshin dhe sulmonin, ndërkohë që mysafirët mbroheshin dhe prisnin rastin për të ndëshkuar.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid