vajza30Falë operacionit të koduar “Pensionisti”, policia e Beratit ka arrestuar shtetasin Asqeri Myrteli, 39 vjeç, i cili ka shfrytëzuar për qëllime prostitucioni shtetasen me iniciale H.A.

Loading...

Policia proçedoi në gjendje të lirë shtetasin B.DH 72 vjeç, nga Kuçova dhe shpalli në kërkim shtetasin K.B 26 vjeç.

Policia thotë se të shpallurit në kërkim kanë ushtruar prostitucion me shtetasen H.A, kundrejt shumës 2000 deri 3000 lekë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën “Shfrytëzimi i prostitucionit “ në ngarkim të shtetasit Asqeri Myrteli, dhe për veprën penale “Ushtrim i prostitucionit” në ngarkim të shtetasve B.DH dhe K.B, parashikuar nga nenet 114/a dhe 113/b të Kodit Penal. |bw|

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid