migrenaAsgjë nuk të shqetëson më shumë dhe nuk është më e mundimshme sesa dhimbja e kokës.

Sipas Danielle Collins, eksperte e jogës së fytyrës, gjithçka ka të bëjë me masazhin, transmeton Telegrafi.

“Një nga teknikat e shumta është edhe përdorimi i Akupresures, sistem i lashtë kinez dhe indian, i cili parasheh aplikimin e shtypjes në pika specifike të fytyrës.

Loading...

Kur një pikë shtypet në fytyrë mund të sjell shumë përfitime, përfshirë edhe lirimin e bllokadave në energji.

Kjo është një energji delikate, e njohur si chi apo prana. Përfitimet e kësaj mund të shihen dhe ndjehen në fytyrë, kokë, gjithashtu edhe në të gjithë trupin tonë, përfshirë mendjen, dhe mund të përshkruhet si ndjenjë e mirëqenies apo qartësisë”, thotë Collins.

Danielle, në videon e mëposhtme tregon për pikat e akupresures dhe masazhit që ndihmojnë në lehtësimin e dhimbjeve të kokës.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid