messiSerisht është ai, Lionel Messi lojtari më i mirë i vitit 2015 shpallur nga FIFA.

Loading...

Argjentinasi ka lënë prapa Cristiano Ronaldon dhe bashkëlojtarin, Neymar.

FIFA ka zgjedhur edhe skuadrën e vitit, që përbëhet nga: Manuel Neuer (Bayern M.), Thiago Silva (PSG), Sergio Ramos (Real Madrid), Marcelo (R. Madrid), Dani Alves (Barcelona), Andres Iniesta (Barcelona), Luca Modric (Real Madrid), Paul Pogba (Juventus), Neymar (Barcelona), Messi (Barcelona), Ronaldo (R. Madrid).

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid