albania-armeniaRenditja e muajit nëntor e FIFA-së ka përcaktuar Shqipërinë në pozitën e 36-të.

Loading...

Me këtë Shqipëria është katër vende më poshtë sesa që ka qenë në muajin e kaluar dhe i ka tash 723 pikë në total.

Muajin e kaluar Shqipëria siguroi kualifikimin historik për në EURO 2016 dhe regjistroi një humbje, nga Serbia dhe një fitore, ndaj Armenisë.

Lider i ri botëror është Belgjika, që ka kërcyer për 2 pozita duke e zmbrapsur Argjentinën deri në vend të tretë, derisa Gjermania mbetet e dyta.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid