z3plus2Sony ka prezantuar kete muaj (maj) smartfonin e tij me te ri Sony Xpleria z3 Plus, pasardhesi i Z3.

Ndryshimi i pare qe bie ne sy eshte gjeresia, pra z3 plus eshte 6.9 milimetra i holle, ndersa paraardhesi i tij 7.3. Nje ndryshim ka pesur dhe tek vendi i karikimit, ne z3 plus tashme qendron ne fund dhe pa porte usb, si ne versionin e vjeter.z3plus

Loading...

Kamera kryesore si gjithmone 20.7 mp, me disa permiresime te vogla, ndersa kamera perball eshte ndryshuar nga 2.1 mp ne 5.1 mp. Peshon vetem 144 gram, pak me i lehte se paraardhesi.
Bateria humbet disa miliampere por nuk do te ndryshoje shume.

Per me shume shihni foton dhe videon me poshte…

z3plus3

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid