cardiffUEFA zgjodhi si mikpritës të finales së Ligës së Kampionëve, për vitin 2017, “Millennium Stadium” në Cardiff.

Loading...

Zyrtarisht UEFA vendosi që finalja e Ligës së Kampionëve më 2017, të zhvillohet në Cardiff.

Qyteti i Uells-it konsiderohej si favorit dhe stadiumi “Millennium” u konfirmua si pritës nga sekretari i përgjithshëm i UEFA-s, Gianni Infantino.

UEFA po ashtu konfirmoi se “Friends Arena” në Stockholm, do të jetë stadiumi pritës i finales në Europa League më 2017.

Ndërsa, Superkupa e Evropës 2017 do të zhvillohet në stadiumin “Philipp II Arena” në Shkup.

Loading...
Shperndaje voten tuaj!


Si ndjeheni pasi lexuat kete lajm?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid